Menu
Your Cart
This is the Header Notice module, use it for quick important messages such as promotions or cookie notices.

Avpro Blog RSS Yayını

27 Jul AVLAKTA DAVRANIŞLAR VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
admin 0 168
ü  Av dönüşünde, yorgun olacağınızdan kendinize dinlenme imkanı tanıyan küçük molalar veriniz.     ü  Av yorgunluğu ile özensizce yerleştirilmiş kamp malzemelerinin, ani fren ve hareketlerde araç içinde uçuşarak çok ciddi kazalara sebep olacağını unutmayınız.     ü  Av dönüşünde kullandığınız malzemeleri aynı dikkat ve özenle geri yerleştiriniz...
27 Jul Avcı Ahlakı ve Avlanma Etiği
admin 0 570
AVCILIĞIN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VE ALTIN OĞÜTLER (1)-Avcı yanında bulunan kişileri kırmamalı ve kırgınlığı icap ettiren ne bir kumar ,bahis,iddia ve de bunlara sebep verecek menfaatlerin açılmasına sebep vermemelidirBilhassa dedikodu şiddetle muzur''dur(Çıkabilecek bir tartısma tatsız sonuclar dogurabilir) (2)-Avcı hiçbir zaman yanındaki vey..
27 Jul Avcılıkta Güvenlik Önlemleri
admin 0 178
Bir akrabanızın ya da bir arkadaşınızın avcı olması ilginizi çekti, siz de doğayla iç içe olmanın yaygın yöntemlerinden biri olan avcılığı öğrenmek istiyorsunuz. Doğaya, çevremize, kendimize karşı sorumlulukları çok fazla olan avcılık eylemi, düşünme aşamasını geçip uygulanmaya başlandığında, bilinmelidir ki bu, bir "boş zaman faaliyetinden" ç..
02 Aug Avcılığın Felsefesi
admin 0 309
"İNSANIN TARİHİ AVLANMANIN DA TARİHİDİR" İnsanoğlu var olduğu andan itibaren kendini büyük bir serüvenin içerisinde bulur. Doğa koşulları içerisinde var olabilmek, varlığını sağlıklı bir şekilde uzun yıllar sürdürebilmek zaten başlı başına bir serüvendir. Bu tarihsel yolculuğun başlangıç döneminde sürdürülen ayakta kalabilme mücadelesinin en z..
02 Aug Jig Yöntemi İle Balık Avı
admin 0 238
Jig Avı Nedir  :Jig Avcılığı çoğunlukla tekneden zaman zaman da derin sularda kıyıdan uzağa atıp çekme yöntemi ile yapılır. Bu yöntemde muhtelif renk ve ağırlıkta metal sahte balıklar kullanılırken, avlanacak balığa göre mukavemeti güçlü Jig kamışları ve yine hedef avınıza ve ava gitme sıklığınıza biraz da bütçenize bağlı Jig avına uygun makine..
02 Aug LRF (Light Rock Fishing) Nedir, Nasıl Yapılır?
admin 0 258
LRF Balıkçılığı Nedir? Malzemeleri Nasıl Seçilir?Son dönemlerin en popüler avcılık çeşitlerinden biri olan LRF balıkçılığı beraberinde pek çok soru işaretini de getiriyor. Meraklısına son derece zevkli gelen ve balık avını farklı bir boyuta taşıyan LRF avcılığı için gerekli olan en önemli iki isim ise sabır ve istikrar. Her atış sonrasında heye..
26 Jul Av Tüfeği ile Önleme Atış Teknikleri
admin 0 644
Yivsiz av tüfeklerinde yivli tüfeklerdeki gibi gez yoktur.Ama önde arpacık vardır ve bazen bir tane de ortada bulunur.Tüfek omuzlandığında arpacıklar sadece kılavuz olarak kullanılır.Av Tüfeği İle Nasıl Nişan AlınırYivsiz av tüfekleri nişan almaktan ziyade hedefe doğrultulur.Gözünüz bir gez gibi çalışır ve gözünüzün konumu yanağınızın dipçiğe nasıl..
15 Sep Av Köpekleri ve Türleri
admin 1 14317
İnsanlar ile köpekler arasında görülen dostluk, tarihte görülen en eski ve en uzun süreli dostluklardan biridir. Hayatın pek çok alanında köpekler insanlara eşlik etmiş ve hayatı insanlarla paylaşmıştır. Bu dostluğun başlangıcının, bütün köpeklerin atası olduğu kabul edilen kurtlar ile olduğu kanısı yaygındır.İnsanlar ve kurtların toplumsal örg..
15 Sep Kamış seçerken nelere dikkat etmeliyiz
admin 0 8107
Kamış gruplarının açıklamasıTeleskopik kamışlar : Genel olarak her türlü balık avında kullanılabilen modellere sahip iç içe geçmeli çok parçadan oluşan ve porselen misina kılavuzlu kamış modelleridir.SURF kamışlar : Kıyıdan çok uzağa atış yapabilmek için tasarlanmış ve genellikle boyutları 360-450cm arasında olan uzun saplı ve yüksek ağırlıkla..
15 Sep FLY FISHING - UÇURMA BALIKÇILIĞI
admin 0 9883
Fly Fishing diğer hiçbir balık yakalama yöntemine benzemez. Oldukça karmaşık bir yapısı vardır. Gerek malzeme açısından gerekse edinilen malzemeyi kullanması açısından özen gösterilmesi gereken ve yanılgılara çok kolay yol açabilen bir tekniktir. Fly Fishing'e doğru ve emin adımlar ile başlamak için çevrenizde daha önce bu işle uğraşmış ya da hali ..
15 Sep Olta kamışı ve makinesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
admin 0 5496
LRF yöntemi için kamış ve makine:Kamış: 1-10 gr atar aralığı , 150-300cm boy aralığı, genellikle 2 parçalı kamışlarMakine: 10-30 çok küçük boy ve hafif makaraLRF av yöntemi sürekli atçek ve oynak hareketlerle yapıldığı için çok küçük ve çok hafif silikon yemler ya da kaşıklar kullanılır bu yüzden en hassas kamış ve en küçük makineler seçilmelidir..
15 Sep Balık avcılarının bilmesi gereken düğüm çeşitleri
admin 0 7599
Balık avcılarının bilmesi gereken 15 düğüm çeşidi İpiniz veya misinanız ne kadar güçlü olursa olsun düzgün bir balıkçı düğümü atılmadığı sürece o “büyük balık” her zaman kaçan olacaktır. Bu durumu engellemenin yollarından biri de iyi bir düğüm atmaktır. Aşağıda sizler için derlediğimiz 15 düğüm çeşidini inceleyebilirsiniz.PalomarVideo için: http..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)
Bildirim Modülü
Bildirim...